Auktion Marieby bygdegård,Öd Söndag 4 maj kl 11.00 Visning 09.00
Vi säljer: Väggskåp originalmålat Bertil Andersson, Skänk med trågkant originalmålad, Skänk med trågkant vit, Fanettstolar Edsbyverken, Öronlappsfåtölj, Teakmöbler, Trädgårdsmöbler, Barnstol Hokus Pokus 70-tal, Guldspegel, Retroprylar, Allmogesaker bla Selbåge origmålad och Marmorerade trätallrikar, Gamla mynt bla Gustav II Adolf 1629, Carl XII 1708, Gustav IV Adolf 1802, mm, Skolplanscher, Batmobil Corgy Toys 60-tal, Bordslampa Atelje lyktan "Anna", Retrotyger i mängder, Linne, Tomteterrin Alf Wallander, Ittala, Orrefors, Plåtburkar, Verktyg, Cykel: Kuwhara Competition, Konst bla Litografi Bengt Lindström, Karl Örbo mfl samt massor av välfyllda fyndlådor!!!
Servering!!!
Välkomna!!!
OBS!! Endast Kontant Betalning!!!
För att lägga bud ring 070-6870322
Bilder kommer Onsdag kväll!